Barbaros Hayreddin Paşanın Hatıraları Gazavat-ı Hayreddin Paşa

%10
Barbaros Hayreddin Paşanın Hatıraları Gazavat-ı Hayreddin Paşa,M. Ertu
Elimizde harikulade bir eser var. Artık başıbozuk ve yanlış, kaynaksız ve eksik bilgilerden kurtuluyoruz. Bu eser, bizzat büyük “Deniz Piri“nin hatıralarıdır.
Bu eser, M. Ertuğrul Düzdağ'ın cidden değerli emeği, bilgisi ve gayreti ile yeni yazıya ve sade dile kazandırılmıştır. Okuyucular, hem bir tarih hem eski Türk'ün şeref ve ahlak destanı, hem büyük bir insanın “otobiyografyası“ olan bu eseri, aynı zamanda bir şövalye romanı heyecanı ve Evliya Çelebi üslubu hazzı ile okuyacaklardır.
En önemlisi, eser okununca görülecektir ki, Osmanlı Türkünün bu en büyük derya kaptanı, sadece bir deniz cengaveri değil, o ölçüde bir devlet adamı, ahlak ulusu, şeriata gönülden bağlı mü'min ve üstelik alabildiğine yufka yürekli, şair mizaçlıdır... Eserin bütününü mutlaka ve tekrar tekrar okuyacaksınız.
Ahmet Kabaklı
(19 Ağustos 1973)
M. Ertuğrul Düzdağ'ın büyük bir şevk ve zevkle hazırlamış olduğu eseri, aynı büyük zevk ve şevkle okuyorsunuz. Türk tarihinin en şanlı sayfalarından birisini, bizzat o şerefleri kazananın ağzından yazılmış bir kitapta bulmak büyük şans.
Satırlar arasında, Barbaros'un ne kadar temiz bir yürek, ne kadar büyük bir nüktedan ve ne kadar dev bir vatansever olduğunu anlıyorsunuz. Her şeyi apaçık anlatan samimiyetine, hayran oluyorsunuz.
Türk kültürü için bu kitap büyük bir kazançtır.
Ergun Göze
(29 Haziran 1973)
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757388081
Sayfa Sayısı
448
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat