GladioDerin Güçlerin Gizli Ordusu

Gladio,Muhammet Kutlu
Şam ziyaretinde, birlikte bindikleri aracı Aponun evinin önüne çekerek, Hafız Esada suçüstü yapan Turgut Özal ve Hiram Abasın ölümleri bu olaydan mı oldu?
Turgut Özalın, hastaneye dört-beş saat önce katılaşmış cesedi mi kaldırıldı?
Özel Kuvvetler, sınırda Suriye savaş uçaklarının düşürdüğü zirai ilaçlama uçağının intikamını nasıl aldı?
Eşref Bitlisin, düşecek olan uçağa binmeden önce, dönemin İçişleri Bakanı İsmet Sezgini ziyaretinde neler yaşandı? Bu görüşmenin tanığı ilk kez bu kitap için yaptığı açıklamada neler söyledi?
Eşref Bitlisin bineceği uçağın bulunduğu askeri tesislerin nöbet çizelgesi nasıl değiştirildi? Nöbet çizelgesinin değiştirilmesi talimatı nereden geldi?
Akın Birdalın vurulduktan sonra kaldırıldığı Sevgi Hastanesine gelen Efsane Yarbay, doktorlara neden Akın Birdal yaşamazsa siz de yaşamazsınız dedi?
Birdalı hastaneye yetiştiren UBA Haber Müdürü Veli Özdemir yüzünden UBAnın akreditasyonunu iptal eden Genelkurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnak, UBA muhabirini Genelkurmaydan kovarken neler söyledi?
Dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı Robin Cook, Akın Birdalı neden gizlice ziyaret etti? Osman Baydemir, tesadüfen orada bulunan gazeteciye ziyareti yazmaması için neler söyledi? Birdalı vuranlar, Robin Cookun geldiği günün ertesinde nasıl kıskıvrak yakalandı?
KKTCdeki tatbikatta, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlunun kolunu sıyırıp, bir Albayı şehit eden kurşunla ilgili şüpheleri üzerine çeken Özel Kuvvetler timi, hangi uçak kazasında ortadan kalktı?
Bu kitabı okuduktan sonra, Türkiyede birçok şeyi bilmediğinizi düşüneceksiniz
Stok Kodu
9786055581039
Boyut
1635-195
Sayfa Sayısı
290
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat