"Yaşamak için çalışmak", "Başarının bireysel tanımı"...Bunun gibi bireysel başarının öne çıktığı, post-modern değer sistemlerinin benimsendiği bilgi ve hizmet çağında, iş yaşamı bireylere ideallerini, amaçlarını, kişilik özelliklerini ve değerlerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam sağlayabilmekte midir?

Gerçekte iş yaşamı, her çalışana prestij, yüksek ücret ya da hoş çalışma koşulları sunmayabilir. Hatta uzun çalışma saatleri, tehlikeli çevre koşulları ve yüksek iş stresi karşılaşılan önemli sorunlardan yalnızca bir kaçıdır. Ancak birçok insan bu olumsuzluklara katlanmaya istekli olabilmektedir. Bireyler işlerinden niçin hoşlanırlar ve mesleklerini neden severek yaparlar?

Bireyler yaratıcılık, liderlik, işbirliği, sosyal statü, yetenekleri kullanabilme, başarılı olma, saygı görme ve takdir edilme gibi değerlerini karşılayabilen işlerde mutlu ve başarılı olurlar. Bireyin başarısı, örgütün başarısı ve verimliliğidir. Bu nedenle örgütte geleceğe ilişkin başarı yönelimlerinin belirlenmesi, ihtiyaç ve beklentilerin karşılanarak daha insancıl ve kaliteli bir iş yaşamının sağlanabilmesi için çalışanların iş değerlerinin anlaşılması kaçınılmazdır...
Stok Kodu
9789759086381
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-03
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat