Ada Fransa’da - Okul Çok da Sıkıcı DeğilmişOkul Çok da Sıkıcı Değilmiş

%30
Ada Fransa'da,Şule Tankut Jobert
Ada'nın annesi Türk, babası Fransız. İki ülkesi, iki ana dili var.
İstanbul'u çok seviyor. Paris'e taşınırken çok ağladı. Ama Paris'teki okul arkadaşları Yukiko, Tom, Mélanie, Pauline ve Cyril'le; öğretmeni Matmazel Arlette'le ve dünyaya gelmeyi bekleyen kardeşi Arda'yla ne kadar iyi vakit geçireceğini bilse hiç ağlamazdı. Annesiyle babasının o doğmadan önce oyuncakçı vitrininde görüp sevdikleri çocukları da taşındılar Paris'e.
Lapencik, Guronuş, Saçlı, Suna, Ördök, Ahtıpış, Koksiko...
Aile kalabalık! Aslında seni de evlerine davet etmek istiyor Ada ama belki Paris'e kadar gelemezsin diye şimdilik kitaplarını gönderdi sana.
İlk kitabında kuşların başka şarkılar söylediği ülkeyi okuyacaksın, ikinci kitabında okulun hiç de sıkıcı olmadığını anlatıyor, üçüncü kitabındaysa kardeşiyle tanıştırıyor seni.
Ada'dan selamlar!..
1976 İstanbul doğumlu olan Şule Tankut Jobert, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. 2000-2007 yılları arasında, mezun olduğu kurumda, önce araştırma görevlisi, ardından yardımcı doçent olarak görev yaptı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, tüketim kültürü ve marka etkileşiminin uyma davranışına etkisi üzerine yazdığı tezle, 2005 yılında doktor ünvanını aldı. 1997-2000 yılları arasında Yapı Radyo'da Chansons Françaises programını hazırlayıp sunan Jobert, Milliyet Sanat, Adam Öykü, Notos, Kül Öykü, E ve Hece dergilerinde öykü, deneme ve kültür sanat yazıları yazdı. “İstanbul Vedalaşmayı Bilmez“ isimli ilk öykü kitabı, Aralık 2007'de, DonKişot Yayınları tarafından basıldı. İlk çocuk kitabı “Un Parfum de Magnolia“ (Manolya Esintisi), Harmattan Yayınları'nda basım aşamasındadır. Fransa'da yaşamakta olan Jobert, Fransa ve Türkiye'deki kültür ve sanat dergilerinde yazmaya devam etmekte, çocuk edebiyatı ve kişilerarası iletişim üzerine çalışmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944343633
Boyut
135-210
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat