Hayata Tanıklık Eden Yemekler
Yemekler, geçmişten bugünümüze taşıdığımız anılar arasında önemli bir yere sahiptir. Mutfak sohbetleri, ailece yenen akşam yemekleri, bir arada olmanın getirdiği mutluluk, hafızalarımızın en güzel köşelerinde saklanır yıllar yılı... Genç yazar Zeynep Fidan da bu anıları saklandıkları yerden çıkarıp okurlarla paylaşıyor. Kelime Yayınları'ndan çıkan “Bir Porsiyon Öykü“ adlı kitap, birbirinden lezzetli yemek tarifleri ile sıcacık anıları aynı sayfalarda buluşturuyor.
Çocukluktan itibaren biriktirilir akşam yemeği sofrasındaki aile anıları. Bu anılarda sadece yemeklerin lezzeti değil, sohbet keyfi, aile ile birlikte olmanın huzuru da vardır. Zeynep Fidan da, “Bir Porsiyon Öykü“ adlı kitabında, kendi çocukluk anılarını, lezzetli yemek tarifleriyle birleştiriyor. Kelime Yayınları tarafından yayımlanan kitap, bir çocuğun gözünden aile kavramını, mutfak sohbetlerini, sıcacık duyguları, yemeklere lezzet katan sevgileri yansıtıyor.
“Bir Porsiyon Öykü“nün girişinde, yazar Zeynep Fidan duygularını şöyle ifade ediyor: “Öyküler yemeğin üzerindeki sos gibidir. Bir evvelkini hatırlamadığımız, bir sonrakini hayal etmediğimiz yemekler hep bir tadı eksik kalan sofra gibidir. Öyküler mi tariflere, tarifler mi öykülere sos olur orasını bilemem ama ben bütün bunları sizlerle paylaşabilmiş olmaktan dolayı çok mutluyum.“
“Bir Porsiyon Öykü“, klasik bir yemek kitabı olmanın çok ötesinde, her yemeğe duyguların katık edilmesiyle oluşan bir şölen adeta...
(Tanıtım Yazısından)
Yüreğe giden yol, anılardan geçiyor...
“Öyküler yemeğin üzerindeki sosa benzer. Bir evvelkini hatırlamadığımız, bir sonrakini hayal etmediğimiz yemekler, hep bir tadı eksik kalan sofra gibidir.“
Zeynep Fidan ilk kitabı “Bir Porsiyon Öykü“ ile, tadı hem yüreğimizde hem de damağımızda kalan anıları, öyküler ve kolay tariflerle yeniden yaşatıyor.
Yazar, çocukluk ve gençlik anılarını, yüreğimizin hüzünlü ve tebessümlü köşelerinden kimi zaman gözyaşları kimi zaman da gülücüklerle çıkarıyor.
Öyküleri okurken kâh yüz sene öncesinin İstanbul sokaklarında bir gezinti yapacak, kâh çocukluğunuzun kendinize has oyunları, oyuncakları ile anılarınızı tazeleyeceksiniz.
Kitabı bitirince de size düşen, öykülerdeki tarifleri uyguladıktan sonra sofranızda
kendi “Bir Porsiyon Öykü“nüzü anlatmak olacak.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944343398
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat