İran'ın nükleer bir güce sahip olmaması için ABD'yi arkasına alarak Birleşmiş Milletler (BM) üzerinde baskın bir lobi yürüten ve sürekli savaş tehditleri savuran İsrail'in nükleer sırları deşifre edildi. Dünyanın en önemli insan hakları aktivistlerinden biri olan Israel Shahak, yazdığı “İsrail'in Nükleer Sırları“ adlı kitabında, sahip olduğu nükleer güçle 3. Dünya Savaşı'na hazırlanan İsrail'in gerçek yüzünü ortaya çıkardı.
Savaş karşıtı tutumuyla İsrail yönetiminin boy hedefi haline gelen Shahak'ın kaleme aldığı bu kitap, yayınlandığı ilk günden itibaren tüm dünyada bomba etkisi yaratmıştı. İsrail'in, gelecekte sadece Ortadoğu'yu değil tüm dünyayı ne tür geleceğe doğru sürüklediğini, perde arkasında yapılan plan ve projeleri ilk kez gün ışığına çıkararak gözler önüne seren “İsrail'in Nükleer Sırları“, ikinci baskısıyla Türkçe'de... Kesit Yayınları tarafından yayınlanan İsrail'in Nükleer Sırları, araştırma/inceleme kitabı olduğu halde içerdiği yeni ve şok edici bilgiler nedeniyle “korku/gerilim romanı“ tadında soluk soluğa okunacak bir kitap. İşte kitapta cevabı verilen sorulardan bazıları:
İsrail ne zaman nükleer silah yapmaya başladı ve ne kadar nükleer silah üretti?
- İsrail, sahip olduğu nükleer silahları kime karşı, ne zaman kullanmayı düşünüyor?
Türkiye, İsrail'in nükleer silahlarının menzilinde mi?
İran'la sürekli karşılıklı tehditler savuran İsrail, ne zaman en büyük tehdit olarak gördüğü İran'a savaş açma kararı aldı? Yıllar öncesinden alınan savaş kararı için ne tür hazırlıklar yapıldı? İsrail, halkını İran Savaşı'na hazırlamak için yıllardan beri nasıl psikolojik çalışma yapıyor?
Müslümanlara karşı yeni bir Üçüncü Dünya Savaşı'nı açmak isteyen İsrailli devlet adamı kim?
İsrail hangi Ortadoğulu lideri MOSSAD'tan aylık maaş bağladı?
“Moritanya'dan Afganistan'a kadar İsrail hakimiyetini kurmamız gerekiyor“ diyen dönemin Savunma Bakanı ve sonrasında da Başbakanlık yapmış İsrailli lider kim?
ABD, Türkiye'yi hangi ülkelerle ittifak yapması için baskı uyguladı?
ABD'nin Türkiye ile ittifaka teşvik etmesine rağmen İsrail neden Türkiye ile işbirliğine gitmekte gönülsüzdü?
İran'a yönelik saldırı kampanyasına katılması kendisinden istenen ve bu isteği geri çeviren Türk lider kimdi?
Türkiye'nin teröre karşı işbirliği önerilerine rağmen PKK terörünü kınamaktan çekinen İsrailli lider kim?
İsrail'in Nükleer Sırları adlı kitapta ele alınan bu ve benzer birçok sansasyonel konu belgeler ışığında hem de bir İsrailli ve Yahudi kökenli bir düşünür tarafından açıklığa kavuşturuluyor. Bugün Ortadoğu ölçeğinde yaşanılan birçok gelişmeyi 10 sene öncesinden öngören Israel Shahak, kitabında ayrıca İsrailli generallerin ne zaman bir çılgınlık yapıp Ortadoğu'da büyük bir savaşın başlatıcısı olacak nükleer silahları kullanacağını da sorguluyor.
Bizim de bir parçası olduğumuz Ortadoğu'da olup biteni daha iyi değerlendirmek ve geleceği şimdiden görmek için bu kitabı mutlaka okumalısınız.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944321150
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
229
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Çeviren
Ahmet Emin Dağ,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat