CIA ve Pentagon’un Gizli Dosyaları11 Eylül, Afganistan, Irak İşgali ve ABD'nin Uyuşturucu Ticareti

%15
Cia ve Pentagon'un Gizli Dosyaları,Jim Marrs
11 Eylül, Afganistan, Irak İşgali ve ABD'nin Uyuşturucu Ticareti
Amerikan Derin Devleti dendiğinde akla ilk gelen kuruluşlardır CIA ve Pentagon. Karanlık bir geçmişe sahip bu iki kuruluşun yapıp ettikleri hakkında çok iddialar ortaya atılır ama ya bu iddialar kanıtlanabilecek özelliklere sahip değildir ya da gerçeklerin kamufle edilmesine aracılık eder.
Elinizdeki kitabın yazarı ise Amerikan basının tanınmış, konusunda uzman simalarından. Amerikan ordusuna hizmet vermiş bir gazeteci olmasından dolayı iddialarını rahatlıkla temellendirebiliyor. CIA ve Pentagon'un kuruluşundan bu yana ilişkilerini takip eden, Kennedy'nin öldürülmesiyle ilgili yazdığı kitabı Oliver Stone tarafından filimleştirilerek tarihe geçen Jim Marrs, ortaya koyduğu gerçekçi yaklaşımları, gazeteci perspektifi ve muhalif tutumuyla ABD'de haklı şöhreti yıllar önce yakaladı.
Büyük bir yalan, kamuflaj ve aldatma operasyonu olan 11 Eylül 2001 günü meydana gelen olaylara ilişkin gün yüzüne çıkmamış ifşaat, bilgi, belge ve yorumlarıyla Jim Marrs şu ana kadar var olan bütün önyargıları sarsacak bir eserle okuyucunun karşısına çıkıyor. ABD'de satışı 1 milyonu geçen kitabında Marrs, Afganistan'ın işgali ve uyuşturucu ticaretinde Amerikan istihbarat örgütlerinin rolünü anlatırken okuyucuya sunduğu yorumlarla bütünlüklü bir tablonun oluşturulmasına çalışıyor. Pearl Harbour'dan bu yana Amerikan Derin Devleti'nin içinde bulunduğu komploları, yasa dışı işleri bütün ayrıntılarıyla açıklayan yazar geleceğe de ışık tutuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944321303
Boyut
140-240
Sayfa Sayısı
460
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-04
Çeviren
Bülent Ucpunar,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat