Darwin’in Kara KutusuEvrim Teorisine Karşı Biyokimyasal Zafer

%15
Darwin'in Kara Kutusu,Michael J. Behe
1996 yılında Darwin'in Kara Kutusu Akıllı Tasarım hareketinin oluşumuna katkıda bulundu. Bu haraketin öncülüğü şuydu: Doğa, tasarımın kanıtlarını, Darwinci tesadüfiliğin ötesine de geçerek sergilemektedir. Kitap evrim konusunda ABD'de giderek şiddetini artıran bir tartışmanın kıvılcımlarını çakmıştır. Darwin'in Kara Kutusu, -bildiğimiz kadarıyla Darwinizm'in hayatı açıklayıp açıklayamayacağını belirlemek için referans gösterilebilecek bir kanıt olan akıllı tasarım düşüncesi açısından kendisini anahtar bir metin olarak ortaya koymuştur.
Bu genişletilmiş ve büyük ölçüde yenilenmiş bu 2. baskı için yazılmış olan sonsözde yazar, mikrobiyoloji uzmanları tarafından keşfedilen hücrenin karmaşıklığı, kitabın ilk baskısının yapıldığı 1996'dan bu yana keskin bir şekilde yükseliş göstermiştir. Hücrenin bu karmaşık yapısı ise Darwinizm'e ve evrimcilere yönelik büyük bir meydan okumadır. Ne yazık ki evrimciler, hücrenin bu karmaşık yapısını açıklama noktasında acziyet içerisindedirler.
Darwin'in Kara Kutusu, artık eskisinden daha çok önem kazanmıştır.
“Düşünsel orjinalliğin, zerafetin ve gücün kanıtı. Kimse bu mükemmel yazılmış kitapta ortaya konan meydan okumalarla yüzleşmeksizin Darwinizmi savunamaz.“
David Berlinski, A Tour of Calculus kitabının yazarı
İkna edici bir kitap. Köken, yani çözümlenemez kara kutu hakkındaki önyargılarını kısa bir zaman için askıya alabilirlerse uzman olmayanlar kadar profesyonel evrimcilere de hitap edebilecek bir eser.
Washington Times
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944321198
Sayfa Sayısı
344
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-03
Çeviren
Gürkan Bayır,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat