İmam Hasan’ın Barışı (Ciltli)Tarihin En Büyük Kansız Devrim

%25
İmam Hasan'ın Barışı,Üstad Razi Al-i Yasin

Liste Fiyatı : 22,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Muaviye'nin planları, Hasan b. Ali ve kardeşi Hüseyin'i İslam adına İslam'ı tehdit etmeye yönelik korkunç bir komployla karşı karşıya bırakmıştı. İmam Hasan bu tehlikeyi savmak için ya direnecekti ya da uzlaşacaktı. Direnişin, hidayet kılavuzu ailenin ortadan kalkmasına ortam hazırlayacağını fark eden İmam, ikinci yolu seçmişti.
İmam Hasan'ın bu yöntemi, hakla batılın birbirine karıştığı ve batılın tehlikeli bir güce kavuştuğu bir ortamda gerçekleşen uzlaşma görünümünde muhteşem bir devrimdi.
İmam Hasan ve İmam Hüseyin, bu iki cevher söz konusu yolun iki kahramanıydılar. Sabır ve direnme rolü Hasan'ın, kahramanca kıyam etme rolü de Hüseyin'indi. Dolayısıyla Aşura Kıyamı birinci derecede İmam Hasan'a ve sonra İmam Hüseyin'e aitti. Hz. Hasan Kerbela Kıyamı'nın temelini atmış, Aşura'ya zemin hazırlamıştı. İşte bu kansız devrim sayesinde İmam Hüseyin, o eşsiz ve ebedi zafere ulaşabildi.
Elinizdeki bu kitap disiplinli, güçlü ve üretken bir zihnin ürünü olup tarihi gerçekleri ortaya koymada akli ve nakli kanıtlar içeren bir kaynak eserdir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756640234
Boyut
14-21
Sayfa Sayısı
480
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-11
Çeviren
Cafer Bendiderya-s.seccad Karakuş-cafer Bayar-vahd
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat