“...Dostlarım, arkadaşlarım şimdi aileleriyle birlikte sıcak evlerinde mutlu mutlu televizyon izleyip akşam çaylarını içiyorlardı. Ya da apartman yaşamının bir başka iç bayıltıcı işiyle uğraşıyorlardı. Ertesi sabah uyanıp yıllardır sürdürmekte oldukları aynı işi yapmak için evden ayrılacak, her akşam o bilinen saatte yine evlerine dönecek, belki küçük bir değişikliği gerçekleştirmek için hafta sonunu bekleyeceklerdi...Ben kendim için kesinlikle bunu kabul edemezdim. Zaten sürekli değişiklik arayan, sürekli yeni doyumlar, yeni tatlar, değişik güzellikler araştıran yanımız değil miydi bizi ileriye, değişikliğe ve yeniye götüren?...“
Oral Gönenç 1970'li yıllarda Bodrum'la tanışıyor ve içindeki bir başka Oral Gönenç'i keşfediyor. Fotoğrafçı, yazar, gazeteci, doğa aşığı, macera tutkunu ve daha nice sıfatlar ekleniyor isminin önüne bu tanışmadan sonra. İstanbul'a ve kurulu bir düzene “elveda“ deyip, biz Türklerin pek de yapamadığı bir şekilde yeni bir yaşama yelken açıyor.
“Bodrum'da Yeniden“ işte bu çabayı, ödenen bedelleri ve karşılığında elde edilen güzellikleri anlatıyor. Oral Gönenç, kah hüzünlü, kah mizahi ama baştan aşağı “içten ve yalın“ anlatımıyla yaşamından bir kesit aktarıyor. “Büyük şehir tutsakları“nın mutlaka ama mutlaka okuması gereken bir kitap. Okuyun ve kaybetiklerini geri kazanmanın yollarını araştırın!
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789758621705
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
384
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat