Unutulmuşluğa, acıya ve vahşete karşı masumiyetin direnişi.
Yaşamın her alanına değinen, güçlü betimlerinin yanı sıra dili mükemmel bir berraklıkla kullanan 1999 Planeta ödüllü genç yazar, üç kuşağın öyküsünü anlatırken, kronolojik bir yol izlemiyor, imgelerden yola çıkarak okura sözlü anlatımın hazzını yaşatıyor.
Epsido Freire, zamana bağlı anlatıyı parçalayarak, bireyin emsalsiz deneyimlerini öne çıkarıp duygu ile akıl arasındaki bilinmez bağlara dokunuyor... Toplumsal devinimler ve kendi öykümüzdeki kırılganlıklarımız, yanılgılarımız, iç hesaplaşmamız.
Acaba bilmeden başka bir hayatı mı yaşıyoruz?
Tek ad, Elsa. Üç kadın: Biri gerçekçi ve sağduyulu. Diğeri yitik, bahtsız, mistik. Ve çocuk Elsa, diğer iki kadının halası, kırk beş yıl önce kaybolmuş. Üç erkek. Miguel, ilk evlat, ailenin gözdesi. Carlos, Miguel'in kardeşi, yaşamın dikenleriyle yüzleşmiş. Esteban, ikisinin babası, savaşa dayanmış ama aşk acısına dayanamamış. Üç öykü, erkeklerinki. Körleşmişler. Bir karışıklık. Üç şehre kaçış. Üç öykü, kadınlarınki. Erkeklerin suskunluğunun bedelini ödemişler. Ve unutmaya gayret eden bir halkın ve ailenin iç çatışmaları...
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789758020744
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-04
Çeviren
Zeynep Önal Karaca,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat