Tanrı Parçacığı Eğer Evren Yanıtsa Soru Ne?

%25
Tanrı Parçacığı,Leon Lederman & Dıck Teresı

“Son yılların en açık, en eğlenceli bilim kitaplarından biri... Fiziğin ve kozmolojinin tüm tarihini açıklıyor. Yolda öyle çok güleceksiniz ki ne kadar çok şey öğrendiğinizin farkına bile varmayacaksınız.“
San Fransisco Examiner-
“Tanrı Parçacığı“nın, tüm doğanın gizemli yapı taşının büyüleyici keşfinde “Albert Einstein'la Mel Brooks arasında bir köprü“ diye tanımlanan Nobel Ödüllü fizikçi Leon Lederman'a katılın.
Abdera'lı Democritus adlı sorgulayıcı bir Yunanlının kızarmış ekmeği kokladığından ve atom'un varlığı sonucuna vardığından bu yana en küçüğün izini sürmek bilimin en uzun araştırması haline gelmiştir. Şimdi şaşırtıcı özgünlükte bir kitapta, evrenin son gizlerinin kilidini açmaya bizi işkence edercesine yaklaştıran Evreka anlarının uzun zincirinden geçerek biz de aynı yolculuğu yapıyoruz. Galileo, Newton, Faraday, Rutherford ve Einstein Lederman'ın masalındaki kahramanlardan bir kaçı; maddenin peçesinin arkasındaki ipuçlarını arayan birbirinden zeki dedektifler.
Olağanüstü yalınlığı, jilet gibi nükteleri ve şaşırtıcı anlatı gücüyle Tanrı Parçacığı insan merakının sizi de macerada... tüm zamanların en büyük keşfi olacak bir bulmaca çözmede yer almaya çağıran bir şöleni.
“Stephen Hawking'in kozmolojide yaptığını Leon Lederman parçacık fiziği için yapıyor.“
Dallas Morning News-
“Zeki ve akıcı anlatımı kadar gülünç ve dogmalara saygısız... Lederman kuantum fiziğine kendi nükteli dönmesini yerleştiriyor.“
Booklist-
(Arka Kapak'tan)

Stok Kodu
9789755030890
Sayfa Sayısı
502
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-04
Çeviren
Emre Kapkın,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat