Bir adı da "Cumhur" olan Abdullah Gül, 1950 yılının 29 Ekim günü Kayseri de dünyaya geldi. Cumhuriyet Bayramı nda doğduğu için ailesi ona hep "Abdullah Cumhur" dedi. Ancak nüfusa kaydettirilmeyen "Cumhur" adı, Gül ün çocukluk fotoğraflarının arkasında el yazısı olarak kaldı.

Abdullah Gül ü tanımlayan siyasi portrede şu özelliklerine vurgu yapılıyor: "Farklı kesimler arasında köprü olma özelliğiyle partisinin dışa açık yüzü... Siyasi çizgisindeki istikrar ile temsil ettiği büyük camianın enerjisini, dinamizmini Türkiye nin sorunlarına çözüm üretmek için harekete geçirecek bir siyasetçi... Müşterek çalışma özelliğiyle dost halkasını geniş tutan, açıklığıyla güven kazanan, toplumsal faaliyetlerdeki aksiyoner özellikleriyle hayatının her döneminde ön sıralarda yer alan bir isim... Siyasi rakiplerine bile milyonların önündeki hararetli tartışma anında, Abdullah Gül söylüyorsa doğrudar dedirtecek kadar güven kazanmış bir siyasetçi..."
İnancından taviz vermemekle dostlarının güvenini; aynı özellikleriyle muhaliflerinin de saygısını kazanmış... Genliğinden itibaren topluma dönük faaliyetlerin içinden geldiği için, bulunduğu yerleri iyice sindirmiş... Kavgacı değil.. Bir fikir kavgasının ön saflarında yer alması mizacını bozmamış... Sinirlerine hakim olmadığı tek kavgası, ortaokul döneminde bir çocuğun yaşlı bir adama yaptığı haksızlığa fiili müdahalesidir.
Stok Kodu
9789756672075
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
296
Basım Yeri
Ankara
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat