Kuş Adam

%15
Kuş Adam,Mevlana İdris

Liste Fiyatı : 5,00 TL
İndirimli Fiyat : 4,25 TL
(Bu ürünü aldığınızda 4 puan kazanacaksınız)
   4

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Başka şeylere de baktı adam. Taşlar ağırdılar, ağaçlar hareketsiz. Sıkıntıdan patlayacaktı ama patlamadı. Nasıl olduysa bir kuş çarptı gözüne. Uçuyordu kuş evin üzerinde. Uçuyordu, yükseliyordu, alçalıyordu, cik, cik, cik şarkılar da söylüyordu. İyiydi işte. Kuş olabilir miydi adam? Olabilirdi. Kuş olunca sıkıntıları geçer, her şey değişebilir miydi? Değişebilirdi.
Baktı kuşlara uzun uzun. Sonra da gerçekten karar verdi kuş olmaya. Önce elbiselerini çıkarıp attı. Yoktu ki kuşların elbisesi. Ayakkabılarını çıkarttı sonra. Saatini de, gözlüğünü de. Madem ki kuş olacaktı, televizyon da neyin nesi oluyordu böyle? Üstelik üçüncü kattan sokağa bir televizyon atmak biraz gürültülü, biraz da eğlenceli bir değişiklik olabilirdi. Oldu. Kuşların parası var mıydı? Yokru. Bütün parasını da sokağa attı adam.
Artık gözlüksüz olduğu için iyi göremiyordu her şeyi. Oraya buraya çarpıyordu. Ama bu bir değişiklik değil miydi? Değişiklikti. Saati olmadığı için zamanı pek iyi algılayamıyordu. Kuşlar bakıyor muydu saate? Yoo. Adam da saate bakmadan yaşamaya başladı. Bu da bir değişiklik değil miydi? Değişiklikti. Ayakkabısız da yaşanabilirdi kuşlar gibi.
(Kitabın İçinden)
Stok Kodu
9789759005108
Boyut
220-230
Sayfa Sayısı
24
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat