Yazarın daha önce yayınlanan, anılarını içeren "ÖLÜMÜ PAYLAŞTILAR AMA!.." adlı kitap hakkında yazılı basında çıkan yazılar...
"1968 Gençliği'nin nasıl bir düşünsel şekilleniş içerisinde olduğunu öğrenmek isteyenler, Zihni Çetiner'in kitap boyunca sıraladığı yorumları okumalıdırlar. O ideoloji için böylesine yaşayan, canlı bir tanık bulmak hayli zordur. (Gün Zileli, Birikim Dergisi, Ocak 2004
"Kahramanlıkların ve amatörlüklerin tanığı olan bu kitap, okurlardan hak ettiği ilgiyi gördüğü oranda, devrimci hareketin önemli bir döneminin çok daha bütünlü anlaşılmasına ciddi bir katkı yapacaktır. (Erdoğan Aydın, Araştırmacı-yazar)
"O dönemin iç politika beklentilerini anlayamazsak, ne Talat Aydemir'i anlayabiliriz, ne Zihni Çetiner'i anlayabiliriz, ne de devrim ithal etmek isteyenlerin acı hayal kırıklıklarını... Bu kitap doğru bir kitap." (Prof. Dr. Toktamış Ateş)
"Zihni belleklerimizi tazeliyor. Bu kitap bir döneme tanıklık ediyor." (Hikmet Çetinkaya, Cumhuriyet, 27 Nisan 2003)
Sonuç olarak "o bir ihtilalci, o bir fedai, o bir devrimciydi... Zihni Çetiner bilenlere tarihi, bilmeyenlere yaşamı anlatıyor."
(Cumhuriyet, 6, 7, 8 Ağustos 2004)
"M. Zihni Çetiner," ... bir yazar değil de anılarının herkesçe bilinmesi gerektiğini düşünüp bunu aktarmayı önceleyen biri olarak görülüyor... Çetiner "ahde vefa" duygusuyla "ihtilalci"liğini sürdürüyor yine.
(Sadık Aslankara, Cumhuriyet-Kitap, 5 Mayıs 2005)
Stok Kodu
9789944070300
Boyut
130-195
Sayfa Sayısı
132
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-3
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat