Gelin-kaynana anlaşmazlığı toplumumuzun en büyük yaralarından biridir. Bu anlaşmazlık ileri boyutlara ulaştığı zaman maalesef cinayetler, yaralanmalar, ayrılmalar, boşanmalar, huzursuzluklar gibi sayısız sıkıntılar ortaya çıkmaktadır.

Gelin-kaynana çekişmesi, fıkraların, şakaların ve özellikle de dedikoduların en zengin malzemesi durumundadır. Gelin ve kaynana arasında olumsuzluklar yaşamamış olanlar için bu olay, belki onlara mizahi gelebilir. Ancak gelin-kaynana dramını yaşamış olanlar için bu olay büyük bir çile ve hüzündür. Ama gelin ve kaynana geçinebiliyorlarsa ki böyle aileler de vardır bu da aile fertleri çin gerçekten büyük bir mutluluktur.

Kitapta yer alan konulardan bazıları şunlardır: Gelin ve kaynananın neden iyi geçinmesi gerektiği, gelin ve kaynananın aile içindeki görevleri, gelin-kaynana anlaşmazlığının genel sebepleri, erkeklerin annesine ve hanımına karşı vazifeleri, aile içinde diğer fertlere düşen görevler, aile fertlerinin hatalarının nasıl düzeltileceği...

Gelin - Kaynana sahasında ilk ve tek araştırma sayılabilecek bu, çalışmanın, hayırlara, birliğe, beraberliğe, aile fertleri arasında sevgi ve saygıya ulaşılmasında bir vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756562079
Basım Yeri
Konya
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat