Holografik Bakış

%5
Holografik Bakış,Ahmed Baki
Holografik Bakış "Ayrı ayrı varlıklardan ibaret görünen bu dünyanın özünde evrensel bir bütünlüğün varlığını ve varolan herşeyin o bütünün hükmüne tâbi olduğunu düşünceyoluyla kavramış ve yaşamış olan Tasavvuf erenlerinin yüzyıllar boyunca paylaşmaya çalıştıkları gerçekliği,artık günümüz bilimiyle de açıklamak mümkün hale gelmiştir.

Özellikle hologram tekniği ve kuantum fiziğinin bulguları, geçmişte mecazlar ve benzetmelerle farkettirilmeye çalışılan hakikatleri, güncel tanımlarıyla gözler önüne sermekte ve bu sayede, Allah'ın tekliği, kadere iman, ölümötesi yaşam gibi dinin temel gerçeklerinin ve derinliklerinin anlaşılması kolaylaşmaktadır.

Evrenin aslı ve insanın özellikleri üzerinde duran bu kitap, yaşamın özünde işleyen sistemi doğru kavramamızın bilimsel bir zorunluluk olduğunu ve bunu başarabilmek için yaşama bakışımızı holografik esasa göre yeniden yapılandırmamız gerektiğini çarpıcı tespitler ve sentezlerle ortaya koymaktadır. Holografik Bakış, Ahmed Baki, 3000879100139, Kitsan Yayınevi
Stok Kodu
3000879100139
Boyut
105-190
Sayfa Sayısı
145
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat