Şemsüs-Şümus "Güneşler Güneşi"

%5
Şemsüs-Şümus "Güneşler Güneşi",Mevlana Halid Bağdadi
Şemsüs-Şümus "Güneşler Güneşi" ÖNSÖZ

Tasavvuf; İslâm dininin, insan düşüncesindeki nurlanış, şekilleniş hâlidir. Kaal ilmi değil, HÂL ilmi'dir...

Bu mevzûda bilgi aramak kâfi değildir. Fakat bilgi edinmek de gerçek bir ihtiyaç. Bilhâssa tevhîd yolunda olanlar ve tetebbû yapanlar için, Türk ve İslâm dünyasının kültür donelerini tanımak, bu yolda yazılmış eserleri, varılan netîceleri bilmek, gerçekten çok mühim bir vâkıadır.

Türk milleti, fütûhat ve yüceleşini, siyasî ve askerî dehâsı kadar, TARÎKAT dediğimiz İslâm TASAVVUF-inanç okullarına da geniş şekilde borçludur. Bu bakımdan Türk halkı, herkesten çok tasavvufî eser ve çalışmaları bilmek, tanımak, öğrenmek mecbûriyetindedir. İçinde hissettiği bu zorunluluk okuyucuyu ciddi eserler aramaya ve bulmaya sevkediyor.

Tasavvuf hakkında geniş ve tatmin edici bilgiler veren ve bilhâssa NAKŞİBENDİYE tarîkatının HÂLİDİYE koluna âit inanç ve felsefe sistemini, bütün husûsiyetleri ile açıklayan ve bu mevzûda çok salâhiyettar biri (Seyyid İbrâhim Fasîh Hz.'leri) tarafından yazılmış bulunan MECD-İ TÂLİD, günümüz gençleri için okunması gerekli mühim eserlerden biridir. Bu millî ve dinî ihtiyaç, bendenizi, bu kıymetli eseri Türk kütüphanesine tekrar kazandırmaya, bugünkü dile çevirmeye zorladı.

Bu kıymetli eseri, oldukça uzun ve yorucu bir çalışma sonunda sâdeleştirip muhterem din kardeşlerime sunmak bahtiyarlığına nâil olduğumdan dolayı, Cenâb-ı Hakk'a sonsuz hamd-ü senâlar eder, sâdeleştirmede görülecek hata ve kusurların, okuyucular tarafından görülecek hatâ ve kusurlarıni okuyucular tarafından bağışlanmasını dilerim. Şemsüs-Şümus "Güneşler Güneşi", Kitsan Yayınevi, Seyyid Hüseyin Fevzi Paşa, 9789757557487, Mevlana Halid Bağdadi
Stok Kodu
9789757557487
Boyut
135-215
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-12
Çeviren
Seyyid Hüseyin Fevzi Paşa
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat