Makrobiyotik, “Büyük Yaşam“ ya da “Uzun Yaşam“ anlamına gelir. Binlerce yıl önce antik Yunan ve diğer kadim toplumlarda bilinen ve uygulanan bu beslenme türü zamanla unutulmuş ve geçtiğimiz yüzyılda Japonya'da yeniden ortaya çıkmıştır. Hiroşima'ya atılan atom bombasından sonra hayatta kalmayı başaran insanlar arasında makrobiyotik tarzda beslenenlerin yaşamayı sürdürmeleri ve radyasyonun etkilerinden kurtulmaları zamanla dikkatlerin bu kadim beslenme alışkanlığına yönlenmesine neden olmuştur.
Günümüzde yaygın bir şekilde hem normal bir beslenme alışkanlığı hem de kanser ve benzeri hastalıklarda tedaviyi destekleyici beslenme türü olarak kullanılmaktadır.
Candan Osma, Makrobiyotik Beslenme disiplinini bu kitabında Türk okuyucusu için yeniden oluşturmakta, yöresel malzemelerle bu beslenme türünün ülkemizde de kolayca kullanılabileceğini göstermekte ve bu beslenme alışkanlığı ile hem kendi kanserini yenip hem de pekçok hastasına destek olarak bu disiplinin etkisinin canlı bir kanıtı olmaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756388334
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-08
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat