Beslenme, Çin Tıbbı ve Taocular açısından daima tedavi ve iyileşmenin en önemli unsuru olarak kabul edilmektedir. İnsanın evren ile olan uyumunu sağlamak için bir çok yöntem geliştirmiş olan Taoculara göre ideal durum, insanın mükemmel bir denge durumunda huzurlu, mutlu ve sürekli olarak geliştiği bir yaşamı olanaklı kılmaktır. Beslenme, bu yolculukta zihinsel ve fiziksel sağlığımızı ve huzurumuzu kazanmamız için en önemli temeller arasında bulunur.
Taocu beslenme alışkanlığı sizi belli bir perhize girmeye zorlamaz, herhangi bir besin maddesini yemekten uzak kalmanızı istemez. Tersine bedenimiz ancak keskin, tuzlu, ekşi, acı ve tatlı besinlerin uygun bir kombinasyonunu tükettiği sürece sağlıklı kalabilir. Bu nedenle Taocular için dengeli beslenme, Beş Tadı uygun bir şekilde bir araya getirmek ve besinlerin içindeki yaşamsal enerjiyi dikkate almakla sağlanabilir.
Bu kitap, Taocu beslenmeyi hem sağlık kazanmak, hem sağlığınızı korumak hem de ideal kilonuza ulaşmak için ayrıntılı bir şekilde açıklamaktadır. Beslenme bilgisine ek olarak kitapta beden sistemlerinizi düzenleyici genel fiziksel egzersizler ve kilo sorunlarına yönelik özel çalışmalar da bulabilirsiniz. Bu bilgiler aracılığıyla siz de binlerce yıldır Taocuların sahip oldukları sağlıklı, güçlü ve zarif bedene sahip olabilirsiniz.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756388327
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
296
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat