Melekler ve Şeytanlar’ı Aydınlatmak Kurgunun Altındaki Gerçekler

%25
Melekler ve Şeytanlar'ı Aydınlatmak,Simon Cox
Dan Brown'ın uluslararası çok satan kitabı, Melekler ve Şeytanlar, yine uluslararası bir başarı yakalayan Da Vinci Şifresi'nin en büyük rakibi olmuş ve milyonlarca okuyucuyu, genellikle birbirlerine karşıt olan bilim ile Hıristiyanlığın, sıradışı bir bilimsel buluş yüzünden bir araya gelmeye zorlandığı bir dünya ile tanıştırmıştır. Bu dünyada, gizli bir yolu gösteren pagan işaretlerin ve kadim sembollerin sırları, Roma'nın her yanına yayılmış olan kiliseler ve heykeller aracılığıyla çözülmekte, Kilise'nin düşmanı olan kadim ve efsanevi bir gizli kardeşlik yeniden canlandırılmakta ve görünüşe göre Vatikan'ın tümüyle yokedilip, Katolik inancının ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.
Ancak kitabın sonunda okuyucu, aklında nelerin gerçek, nelerin kurgu tarafından bozulmuş olduğu sorusuyla başbaşa kalmaktadır. Melekler ve Şeytanlar'ı Aydınlatmak, bu eserin yarattığı soruları yanıtlamak için eşsiz bir eserdir. A'dan Z'ye doğru düzenlenmiş kolay okunur bir yapı ile, kitabın özünü oluşturan, kurgudan daha garip ve gizemli sorulara yanıt vermektedir:
- “Illuminati“ olarak bilinen gizli örgüt gerçekten de var mıdır?
- Büyük Üstat Bernini, olası adayları kendilerine çekmek için bir Aydınlanma Yolu yaratmış mıydı?
- Dünyayı yönetmeyi planladığı söylenen Bilderberg Grubu'nda dünyaca ünlü hangi isimler bulunmaktadır?
- Amerika Başkanları'ndan baba ve oğul George Bush'un da üyesi olduğu Kafatası ve Kemik Derneği, Yeni Dünya Düzeni'ni yaratmaya çalışan Illuminati'ye bağlı bir kötülük yuvası mıdır?
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789756388433
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-02
Çeviren
Cem Şen,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat