Sevgili çocular,
Şarkı söylemeyi ve oynamayı çok sevdiğinizi biliyorum. Bu kitabımda size oynarken şarkı söyletmeyi amaçladım. Hem de kendi yaratacağınız yeni oyunlarla farkına varmadan müzik çalışmış olacaksınız. Yaratıcılığınızı geliştirecek olan bu oyunlarla hem dünyanız güzelleşecek, hem başka alanlarda da yaratıcı olmaya başlayacaksınız.
Böyle oyun içinde öğreneceğiniz şarkıları ve bilgileri hiç unutmayacaksınız. Buna “Oyun İçinde Öğrenme“, ya da “Yaşayarak Oynarayarak Öğrenme“ de diyorlar. Ama ben daha bilimsel olan bir ifade kullanacağım; kitabımı hazırlarken “Eğitimde Yaratıcı Drama“ yönteminden yararlandım. Uzun yıllar çalıştığım okulöncesi ve ilköğretim okullarında, bu yöntemi kullanarak çocuklarla birlikte yarattığımız şarkı ve oyunlardan, yani deneyimlerimden yararlandım.
Müziksel gelişmenizde önemli bir şarkı dağarcığına kavuşacaksınız. Öğrendiğiniz şarkılara kendi yarattığınız oyunlarla, birgün kitap yazın. Benim torunlarım da sizin kitaplarınızla büyüsün dilerim.
Kitabın sol sayfaları öğretmeninizin, sağ sayfaları sizindir. Ancak, lütfen öğretmeniniz size nasıl kullanacağınızı açıklamadan hiç bir resim yapmayın ve boyamayın. Zaten öğretmeniniz de sizinle oynayacak ve oynarken gereken boyama ve çizimleri yapacaksınız.
Haydi iyi eğlenceler.
(Kitabın İçinden)
Stok Kodu
9789754991185
Sayfa Sayısı
41
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat