Prof. Dr. Saim Sakaoğlu'na ArmağanTürkistan ve Azerbaycan Araştırma Merkezi

%30
Prof. Dr. Saim Sakaoğlu'na Armağan,Heyet - Kurul - Komisyon
Dünyada herhangi bir halk bilimciye, 'Türkiye'de halk edebiyatı ve halk bilimi alanında çalışan beş kişinin adını sayınız.' deseniz, bunlardan birisinin Prof. Sakaoğlu olduğunu söyleyecektir.

Dünyanın önde gelen kütüphanelerine gider, Türk halk edebiyatı ve halk bilimi ile ilgili kitapları araştırırsanız, yine Prof. Sakaoğlu'nun adını ve eserini göreceksiniz.

'Türkiye'de, sağlığında hayatı kitaplaşan, armağan kitaplarıyla meslektaşlarına öncülük eden kimdir? ' derseniz, cevabımız yine Prof. Sakaoğlu olacaktır.

'Türkiye'de halk edebiyatı ve halk bilimi alanında çalışan hemen hemen herkese çeşitli vesilelerle kütüphanelerini açanlar, onları teşvik edenler, yönlendirenler kimlerdir? ' derseniz, başlarda Prof. Sakaoğlu'nun adı görülecektir.

Elinizdeki armağan kitabında Prof. Sakaoğlu'nun 67 yıllık ömründen kesitleri Hoca'nın kaleminden okuyacaksınız.

Bu kitapta, Prof. Sakaoğlu'nun aile çevresinin, onun hakkındaki düşüncelerinin ölümsüzleştirilmiş satırlarını bulacaksınız.

Bu kitapta, Prof. Sakaoğlu Hoca'yı seven aşık ve şairlerden bazılarının mısralarında onun 67 yıllık ömrünü bulacaksınız.

Bu kitapta, Prof. Sakaoğlu'nun dostları, öğrencileri ve meslektaşlarının hatıralarını içine alan zaman tünelindeki yolculukları bulacaksınız.

Bu kitapta, Prof. Sakaoğlu'nun öğrencileri, meslektaşları ve dostlarının bilimsel yazılarını bulacaksınız.

Kısacası bu kitapta; vefayı, dostluğu, kardeşliği, dayanışmayı, sevgiyi ve hoşgörüyü bulacaksınız.
Stok Kodu
9789756527226
Boyut
165-240
Sayfa Sayısı
724
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat