Zenginlik Devrimi Nasıl Yaratılacak ve Hayatınızı Nasıl Değiştirecek?Nasıl Yaratılacak ve Hayatınızı Nasıl Değiştirecek

%30
Zenginlik Devrimi,Alvin Toffler
Çok satan başarılı kitapları Şok ve Üçüncü Dalga ile Alvin ve Heidi Toffler milyonlarca okura bugünün yüksek tempolu dünyasında, sürekli değişen trendlerle özel hayatımız ve bunların işlerimiz, hükümetlerimiz, ailelerimiz ve günlük hayatlarımız üzerinde yaptığı etkiler hakkında yeni bir düşünce tarzı sundular. Şimdi, yine aynı kavrayış ve netlikle yazan yazar çift, dikkatlerini günümüzde gezegeni saran zenginlik devrimine çeviriyorlar ve bir kez daha, anlamsız gibi görünen konu ve kavramlara mantıklı açıklamalar getiriyorlar.
Toffler çiftinin bu en son fütürist tahminleri, küreselleşme, Çin'in yükselişi, Avrupa'nın gerilemesi, uydular, genetik mühendislik, alternatif enerji kaynakları, çekirdek ailelerin azalması, günümüz çocukları, sürekli uçuş indirimleri, Internet ve yeni ekonomik grup olan “tüketen-üreticiler“in (satış veya takas yerine kendi kullanım amaçları için ürün ve hizmet üreten kişiler) gibi teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişmeleri büyük bir titizlikle ele alıyor. Hepsinden öte, yazarlar, giderek artan hıza ve artık saniyelerin bile çok yavaş kaldığına, insanların saliseleri beklerken bile sabırsızlandığına değiniyorlar. Oldukça mantıklı tahmin ve önerilerle, zaman, alan ve bilgi olarak ekonominin “derin esasları“nda ortaya çıkan kaosa bir düzen getirmeye çalışıyor, “bilgi ekonomisi“nin endüstri çağı devlet kurumlarını nasıl hızla geride bıraktığını ve demode hale getirdiğini gösteriyorlar. Toffler çiftinin “zenginlik devrimi“ mantrası, bu kaosta servetler yaratılabileceğini ve gelecekte para dışı “tüketen-üretici“ ekonomisinde bir patlama yaşanacağını, gönüllü çalışmaların artacağını, hayatımıza kimlik ve kredi kartı bilgilerimizi içeren parmak izi çiplerinin gireceğini vurguluyor.
Bütün bunlar arasında, yatırım devlerinin maliyetleri kısmak adına işi nasıl “akıllıca“ yöntemlerle tüketiciye yüklediklerini, ATM veya online hizmetler sayesinde müşteriler kendi banka işlemlerini gerçekleştirirken, aslında firmalar adına nasıl bedava çalıştıklarını açıklıyorlar.
Çok ilginç fikirlerle dolu olan Zenginlik Devrimi, okurlara gelecekleri üzerinde düşünürken yararlanabilecekleri güçlü ve yeni araçlar sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9799944983128
Boyut
145-235
Sayfa Sayısı
575
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Çeviren
Selim Yeniçeri,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat