Forbes İş Dünyasından Tüm Zamanların En Büyük Başarı Hikayeleri

%30
Forbes İş Dünyasından Tüm Zamanların Baş.hik.,Daniel Gros
Yaşamlarınızı ve Çalışma Biçimlerimizi Değiştiren Büyük Girişimcilerin Büyük Öyküleri
Bill Gates, Henry Ford, J. P. Morgan, Sam Walton ve Walt Disney gibi ünlü isimleri ortak bir paydada buluşturan nedir?
Kararlılıkları, risk alma becerileri ve keskin zekaları. Bu sayede sadece büyük bir servetin sahibi olmadılar, aynı zamanda iş dünyasında bir devrim yaratarak toplumun gidişatına yön verdiler. Onlar bu antolojide yer alan kahramanlardan yalnızca birkaçı.
Zenginliğin kaynağına inen bu eşsiz eser hafızalardan silinmiş ya da unutulmaya yüz tutmuş sıra dışı başarıları da gündeme taşıyor. Örneğin on sekizinci yüzyılın seçkin tüccarlarından Robert Morris kendine ait krediyle Amerikan Devrimi'ni nasıl finanse etti; Ray Kroc uçurumun eşiğine sürüklenen bir hamburger büfesini McDonald's gibi bir fastfood krallığına dönüştürmek için hangi kurnaz yolları denedi; ve Mary Kay Ash kadınlara ekonomik özgürlük mesaju vererek doğrudan pazarlama yöntemiyle milyonlarca dolarlık satışa ulaşan bir kozmetik şirketinin başına nasıl geçti?
İş Dünyasından Tüm Zamanların En Büyük Başarı Hikayeleri kabına sığmayan tutkuları, esinlendirici liderlik ruhunu, idare yeteneğini ve çalışma azmini göklere çıkararak okuyuculara dopdolu ve büyüleyici bir bakış sunuyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944983839
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
408
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-01
Çeviren
Selim Yeniçeri,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat