Defne Öz’den Genç Kızlara Diyet Formülleri

%30
Defne Öz'den Genç Kızlara Diyet Formülü,Defne Öz
Defne Öz, bütün hayatı boyunca kilolu biriydi. Lisede mezuniyet yıllığı için okul fotoğrafları yerine bebeklik fotoğraflarından birini kullanmak istediği bir “Evreka!“ anından sonra, yeme alışkanlıklarını moda yiyeceklere veya aşırı sınırlamalara dayanmadan değiştirmeye karar verdi.
Üniversiteye başladığında, dünyaca ünlü kalp cerrahı ve babası Prof. Dr. Mehmet Öz, yine kalp cerrahı olan büyükbabası ve beslenme uzmanı olan büyükannesinin rehberliğinde sağlıklı bir yaşam tarzı belirlemişti bile. Sonuç mu? Princeton'daki ilk sömestrinde, sadece o korku veren üniversite kilolarından kurtulmakla kalmadı, aynı zamanda beş kilo daha verdi ve her zamankinden daha sağlıklı bir görünüme kavuştu. Bütün arkadaşları Defne'nin bunu nasıl yaptığını öğrenmek istiyordu.
Bu kitapta Defne 8 adımlık bir programla gençlere duygusal yeme ihtiyaçlarından kurtulup, zihinlerini dinç ve vücutlarını formda tutmak için ne zaman, nerede ve özellikle de ne yemeleri gerektiğiyle ilgili bilgiler veriyor.
Öğrenciler bu kılavuz sayesinde egzersiz planları, vitaminler ve vitamin tabletleri hakkında tavsiyeler, üniversitede tehlikeli sayılabilecek noktalarından uzak durmak konusunda tüyolarla nasıl sağlıklı besleneceklerini ve üniversite ortamında nasıl rahat ve enerjik kalabilceklerini öğreniyorlar. Defne, yaşıtlarının yiyeceklerin baştan çıkarıcı yönlerinden uzak durmalarını sağlamak için şu sekiz adımı öneriyor:
1. Adım Esinlenin
2. Adım Bilgilenin: İlk Yılda 7 Kilo
3. Adım İşe Koyulun : İlk Ders Sağlıklı Beslenme
4. Adım Kontrolü Ele Alın: Üniversitede Sorumluluğunuzu Bilerek Nerede ve Nasıl Beslenmelisiniz
5. Adım Hazırlıklı Olun: Beş Tehlikeli Bölge ve Bunlardan Kurtulmanın Yolları
6.Adım Harekete Geçin: Egzersizin Önemi
7. Adım Vitaminlerinizi Alın: Vitamin ve Besin Takviyesi Tabletleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
8. Adım Mutlu Olun: Daha Rahat, Daha Etkili Bir Siz
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944983846
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
214
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-01
Çeviren
Selim Yeniçeri,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat