Büyük Türk (Gençler İçin Atatürk)

%30
Büyük Türk (Gençler İçin Atatürk),Emil Lengyel

Orta Doğu'da başka hiçbir isim, halkını yıkımdan kurtaran ve başka onlarca devletin modernleşmesine ilham veren, Mustafa Kemal Atatürk kadar saygı görmemiştir. Orta Doğu konusunda bir otorite olan biyograf ve tarihçi Emil Lengyel, genç okuyucular için Atatürk'ün hayat hikayesini bir Batılı gözüyle kaleme alıyor ve hükümetlerin halklarını çağdışı olanı bırakıp geleceğe kucak açmaya yönelttiği Asya ve Afrika'da, yükselen devletlerin çoğunda Atatürk'ten örnekler verildiği bugün, size yol gösterici bir okuma sunuyor.
Atatürk hayatı boyunca ve ölümünden itibaren başta İran, Afganistan, Suriye, Mısır, Tunus, Fas, Senegal ve Gana olmak üzere birçok ülkenin modernleşme çalışmalarında örnek alınan bir devlet adamı olmuş ve hayat hikayesi nesillerden nesillere aktarılmıştır.
Emil Lengyel bir yazar, eğitimci, konuşmacı ve gazetecidir. Orta Doğu, özellikle de Türkiye konusunda bir otoritedir. Yüz elli yıl boyunca Türkiye'nin selefi Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilen Macaristan'da doğmuş olan Lengyel, Türkiye'ye çok sayıda ziyarette bulunmuş ve bölge hakkında yaptığı araştırmaları kitaplaştırarak geniş kitlelere ışık tutmuştur.

Stok Kodu
9786054188222
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
166
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat