30 Ülkede Yayımlanan Büyüleyici ve Sansasyonel Bir İlk Yapıt
Zeki, seksi bir avukat-dedektif olan Thora, azılı bir katilin peşine düşüyor ve bu arayış onu, İzlanda'nın geçmişindeki garip- ve şeytani- bir döneme götürüyor.
Reykjavik'teki bir üniversitede genç bir Alman öğrencinin cesedi - gözleri oyularak çıkartılmış ve vücuduna garip semboller kazınmış bir halde- bulunduktan sonra, polis birini tutuklamakta vakit kaybetmez. Ama kurbanın ailesi, doğru adamın tutuklandığına ikna olmamıştır, bu yüzden dul bir avukat ve iki çocuk annesi olan Thora'dan olayı araştırmasını ister. Teklif ettikleri para inanılmazdır-geçim sıkıntısı çeken avukat ve çocuklarının hayatını kolaylaştımaya yetecek, hatta artacak bir miktar.
Thora ve yeni iş arkadaşı Matthew Reich'ın, merhum öğrenciyle ilgili olağandışı bir şey keşfetmeleri uzun sürmez: Genç adam, ülkenin işkence, idam ve cadı avları tarihini saplantı haline getirmiştir. Bu konu, şu gerçekle daha da tuhaflaştırmaktadır: Diğer ülkelerdeki cadı avlarının aksine, İzlanda'daki cadı avları erkekler hedef almıştır... kadınları değil.
Thora ve Matthew derine indikçe, geçmişte kalmış âdetlerle cinayet arasında bağlantılar kurmaya başlar. Ama karanlık geleneklerin gölgesi, hem geçmişin hem de bugünün sırlarını saklamaktadır ve dedektifler kısa süre sonra, hiçbir şeyin göründüğü gibi olamdığını... ve kimseye güvenilmemesi gerektiğini fark ederler.
“Merak uayndıran, bilgilendirici br konuyu ele alıyor. İlgiyle okunacak bir dizinin ilk kitabı olmaya aday.“
“Karanlık bir meseleyi gün ışığına çıkarması bir yana, şaşırıtıcı ölçüde eğlenceli bir kitap... sürükleyici ve ilginç bir okuma.“
The Guardian
Stok Kodu
9789944983457
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
384
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Çeviren
Biray Anıl Birer,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat