5-6-2 Tamam Değil Reis Ben de vardım

%28
5-6-2 Tamam Değil Reis Ben de vardım,Necdet Pekmezci
Yüce Allah, Zariyat suresinin 47. ayetinde evrenin genişlediğini bildirir. Bu ayet, okuması olan her insanın anlayabileceği açık bir ifadeyle; Göğü kudretimizle biz kurduk ve biz onu genişletmekteyiz der. Ancak, Bu kadar açık bir ifadeye rağmen, bizler evrenin genişlediğini, Kuranın insanoğluna tebliğinden asırlar sonra, 1929 yılında Amerikalı bir bilim adamının sayesinde öğrenebildik.

Kuran, doğa kanunlarını anlatan ansiklopedik bir kitap değildir. Ancak yaratılış gerçeğinin her alanında olduğu gibi doğa kanunlarındaki şaşmaz ölçü ve düzenin temel konuları sıklıkla vurgulanmıştır. Okuma, düşünme ve anlamaya defalarca dikkat çeken Kuranın, emirlerinden biri de bilimdir. Ancak Müslüman milletlerde özellikle son 6 asırdır, böyle bir amaç ve çaba olmadığı açık ve ortadadır.

Bizler, Kuranın emirlerinin bir kısmını bilmiyor veya yerine getirmiyorsak, bilim ve dini iki farklı alan gibi düşünmeye başlayıp, tek olan bütünü ikiye ayırmışsak, sosyal hayatımızda din adına yaşadıklarımızın kesin bir şekilde İslam olduğuna nasıl emin olabiliyoruz?

İşte, bu çalışmanın amacı, din anlayışımızdaki bu büyük yanlışlığı gözler önüne serebilme çabasıdır. Allahtan tek dileğimiz, bizleri, yaşadığımız onlarca yılda geçen sürenin, gerçekte akşamın bir saatinden fazla olmadığını göstereceği o hüküm gününden önce doğru yola iletmesidir.
Stok Kodu
9786054125173
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
312
Basım Tarihi
2016-02
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat