Dört temel dil becerisi içerisinde en önemli konuma sahip olan okuma becerisi bu önem sayesinde birçok dil öğretim yönteminde üzerine en çok odaklanılan bir beceri olmuştur. Bu önemli beceriyle ilgili olarak dünya çapında bugüne dek birçok araştırma yapılmış ve bu araştırmalar doğrultusunda pek çok makale ve kitap yazılmış olmasına rağmen, ülkemizde okuma becerisi öğretimi ve değerlendirilmesiyle ilgili kaynak sıkıntısı çekilmekte ve bu alanda yazılmış olan Türkçe eserlerin eksikliği nedeniyle hem ana dilde hem de yabancı dilde okuma becerisini öğretirken ve değerlendirirken sorunlarla karşılaşılmaktadır.
Okuma Becerisi Öğretimi ve Değerlendirilmesi, söz konusu sıkıntıya çözüm sunabilmek amacıyla, özellikle İngilizce yazılmış olan kaynaklara atıfta bulunarak okuma becerisinin öğretimi ve değerlendirilmesiyle ilgili önemli tartışmaları Türkçe olarak sunmayı hedeflemiştir. Böylelikle okuma becerisinin öğretimi ve değerlendirilmesine ihtiyaç duyan hem yabancı dil hem de Türkçe öğretmenlerinin Okuma Becerisi Öğretimi ve Değerlendirilmesi kitabından yararlanmaları amaçlanmıştır.
Kaynakçasının zenginliği nedeniyle kitabın yabancı dil ve Türkçe öğretmenlerinin yanı sıra, Yabancı Diller Eğitimi ve Türkçe Eğitimi Bölümlerinde lisans ve lisans üstü öğrenimlerini sürdüren öğrenciler için de son derece yararlı bir kaynak olacağı kanaatindeyim.
Prof. Dr. Dinçay Köksal-
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789750118692
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat