Ahmet Rasim’in İstanbul’uTürk Edebiyatında İstanbul Serisi 5

%21
Ahmet Rasim'in İstanbul'u,Çilem Tercüman

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 15,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 15 puan kazanacaksınız)
   15

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Eserlerinde eski İstanbul'un günlük hayatını bütün ayrıntılarıyla anlatan Ahmet Rasim, keskin zekası, uyanık gözlemciliği ve neşeli üslubuyla devrin diğer tanıklarından farklı bir yere sahiptir.
Onun ömrünün neredeyse tamamını geçirdiği İstanbul'u anlattığı eserlerinde hamam tellakları, kabadayılar, mektep hocaları, dadılar, bekçiler, şıklar, hafif meşrep kadınlar, mubassırlar, hocalar, talebeler, seyyar satıcılar, edebiyatçılar, meddahlar, musikişinaslar... Kadın ve erkek hemen her yaştan, dinden, mezhepten, meslekten ve meşrepten insan, günün her saatinde ve her mevsimde İstanbul hayatı içinde görülürken doğum adetleri, evlilik usulleri, mektep hayatı, çamaşır günleri, mahalle kahveleri, halk inançları, çarşılar, hamamlar, ulaşım vasıtaları, piyasalar, kutsal günler, Ramazan ayı, mesireler, baskın hikayeleri, devrin meşhur umumhaneleri, meyhaneleri vb. de yerini alır.
Araştırmacılar için vazgeçilmez bir kaynak olan Ahmet Rasim'in eserleri meraklıları tarafından da hala zevkle okunmaktadır.
Çilem Tercüman-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944370615
Boyut
240-285
Sayfa Sayısı
250
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-08
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat