Tarihin SatıraralarındaTarihin Satıraralarında İngiliz Esir

İngiliz Esir,Murat Çulcu
İngiliz Esir adlı bu kitap beş ayrı makaleden oluşuyor ve yakın tarihimizin “satıraralarına“ farklı bir açılım getiriyor.
Kut-ül Ammare'de esir edilen ingiliz Generali Townshend'in yakın dostu Rauf (Orbay) bey ile birlikte Mondoros Mütarekesini nasıl kotardığının anlatıldığı birinci makale, siyasi hayatımızın karanlık noktalarını günışığına çıkarıyor.
“Her Zaman Hilekar“ adlı makalede Musul Meselesi'nin perde arkası gözler önüne seriliyor. Murat Çulcu bir başka makalede; kan, ateş, barut ve ölüm kokan ortamda, yaşamını salgın hastalıktan kırılan savaş göçmenlerine şehitlerin öksüz ve yetimlerine adayan isimsiz bir kahramanı ; Hamdi Bey'i tanıtıyor.
Bu, kitapta ayrıca; 20. yüzyılın başında İstanbul semalarında gerçekleştirilen balon uçuşlarına katılanların anıları ile gözlemleri yer alıyor ve Türk Hava Kuvvetleri'nin “kuruluş belgesi“ okura sunuluyor, :
Murat Çulcu yazdığı eserleriyle kendisini kanıtlamış, derin dilgi ve birikimini siz kitap okuyucularıyla paylaşıyor. İngiliz Esiri
okuduğunuzda hiç duymadığınız, bilmediğiniz yeni şeylerin sevincini yaşayacağınıza inanıyoruz. Bu inancımıza sizlerde katılacaksınız.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789750137136
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
229
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat