Yeni tanıştığınız biri sizin hakkınızda ne düşünüyor?
En iyi arkadaşınızla bir barda oturduğunuzu düşünün. Aynı yaşlardasınız, benzer çekiciliğe ve zekaya sahipsiniz. İkiniz de barmenle sohbet etmeye başlıyorsunuz. Gülüp eğleniyor, iyi vakit geçiriyorsunuz. Ancak sohbet devam ettikçe barmenin arkadaşınıza daha fazla ilgi gösterdiğini fark ediyorsunuz. Kırılıyorsunuz. Aklınız karışıyor.
Bir davette pek çok yeni insanla tanışıyorsunuz. Genel olarak iyi vakit geçiriyorsunuz ama eve dönerken, kendinizi komik duruma düşürdüğünüze dair bir duygu sarıyor içinizi. Kendi kendinize düşünmeye başlıyorsunuz. Çok mu konuştunuz yoksa çok mu fazla espri yaptınız? Patronun karısına kaba mı davrandınız?
Uçaktasınız. Yanınızda hoş, ilgi çekici biri oturuyor. Laf lafı açıyor. İkiniz de bekar olduğunuzu ve ilk buluşma sahnelerinden nefret ettiğinizi itiraf ediyorsunuz. Bagajlarınızı beklerken birbirinizin telefon numaralarını alıyorsunuz. Ancak seyahat arkadaşınızı birkaç gün sonra aradığınızda telefonunuza cevap vermiyor.
Hoşlandığımız birileriyle tanışırız, onlarla görüşmek isteriz ama onlar bizim bu ilgimize karşılık vermezler. Neden? İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüklerini ve nasıl iyi bir izlenim bırakacağınızı bilmek istemez miydiniz?
Cevap bu kitapta.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789752750197
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-12
Çeviren
Burçin Tarhan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat