“Dingin Savaşçı, Temel Benliğini öylesine eğitmiştir ki istedikleriyle ihtiyaç duydukları aynıdır, çatışma sona ermiştir.“
Dingin Savaşçı kitabında yazar Sokrates adını verdiği bir bilgeden bir süre yaşam eğitimi almıştı. Üçlemenin ikincisi olan bu kitabında yazar, mentorundan öğrendiklerini özel hayatına uygulamaya başlar. Ama bildiğimiz “uygarlık“ İçinde, İyi bir işi ve ailesi olduğu halde Dan Millman, aradığı huzuru bulamamıştır. Dingin Savaşçı'nın savaşı kendisiyledir.
Berraklık ve anlam arayışı İçinde bir dünya yolculuğuna çıkar. Sokrates'in sık sık sözünü ettiği bir kadın şaman aklına düşünce, onu aramaya Havvaii'ye gider. İnanılmaz bir çaba ve “tesadüfler“ sonucu bu kadını bulur ve onun rehberliğinde Molokai Ada'sının yağmur ormanlarının büyülü doğası içinde ölümcül tehlikeler atlatırken derin bir ruhsal yolculuğa da başlar.
Dingin bir savaşçı gibi, yüreğindeki ışığa doğru yol alır.
Soîuk soluğa okuyacağınız bu ilginç hikâyede yazar, kadim bilgeliğe taze ve modern bir can veriyor ve hepimizin yolunun kutsal, hayatlarımızın İse birer macera olduğunu kendi yaşamınızı sorgulatarak vurguluyor.
“Pek az insan Dingin savaşçının ruhunu Dan Millman kadar gerçek bir zarafetle yaşayabilir ve ifade edebilir. Aktardıklarının hepsi, öğretirken eğlendiren bilgelik dolu deneyimler.“
Prof. Roger VValsh, Kaliforniya Üniversitesi Psikiyatri Profesörü
Dan Millman, kitapları yirmi dokuz dile çevrilmiş ve milyonlarca kişiye ilham kaynağı olmuş eski bir şampiyon jimnastikçi ve üniversite profesörüdür. Serinin i!k kitabı olan Dingin Savaşçı daha sonra çıkan birçok ruhsal yolculuk kitaplarına İlham olmuş, milyonlarca okuru derinden etkilemiştir. Dingin Savaşçı üçlemesi klasik spiritüel kitaplar listesinin ilk sırasında yer almaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789752750982
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
242
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-12
Çeviren
Zerrin Koltukçuoğlu,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat