“...Neredeyse hiçbir zaman olduğumuz yerde olmayabilir, bizi bekleyen dopdolu fırsatlarla hiçbir zaman çakışmayabiliriz. Şimdiki an, içinde yaşadığımız, büyüdüğümüz, hissettiğimiz ve değiştiğimiz yegâne zamandır. Geçmişle geleceğin çekimine karşı koymayı öğrenmek zorundayız. Meditasyon diye anlattığımızın, popüler kültürün dikte ettiği gibi öyle tuhaf, esrarengiz bir etkinlik olmadığını bilmeniz önemlidir.
Meditasyon yalnızca kendiniz olmakla ve kim olduğunuz hakkında bir şeyler bilmekle ilgilidir. Meditasyon, otomatiğe bağlanmış bilinçsizlik uykusundan uyanmanıza yardım eder; böylece bize, bilincimizdeki ve bilinçaltımızdaki tüm olasılıklara ulaşma imkânı verir.
Meditasyon, dikkatimizi ve farkındalığımızı derinleştirip rafine eden bir süreçtir; öyle ki, bu iki niteliği günlük hayatımızda da kullanacak hale geliriz.
Bu kitapta farkındalık meditasyonunun özüne ve pratiğine -stres,
ağrı veya hastalık gibi acil sorunlar olsun olmasın- kolay
erişimi sağlayabilmeyi amaçladım. Özellikle planlı programlı
yaşamaya direnç gösterenler ile ne yapacağının söylenmesinden hoşlanmayan ama küçük ipuçlarıyla tavsiyeleri değerlendirerek parçaları kendisi birleştirmeye meraklı olanlar için yazdım.
Bu kitabı aynı zamanda, önceden meditasyon pratiği yapmış
olup da daha büyük farkındalık ve kavrayışla hayatla bağlarını
derinleştirip pekiştirmek isteyenler için yazdım.“
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789752751392
Boyut
13-21
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-07
Çeviren
Hüseyin Göksu,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat