Kendisini yorgun, bezgin, üzgün, aşırı sorumluluk yüklenmiş ya da kısaca “talihsiz“ addeden bütün kadınlar için...
Mizah duygularına sımsıkı tutunarak hikâyelerini bizlere, öğüt vermeksizin ancak bilgece aktaran bu dört kadının başlarına gelenler “pişmiş tavuğun“ başına gelenlerden pek de farklı değil. Orta halli memur ailelerin çocukları olarak yetişip hayata atıldıkları bir noktada, dördü de olağanüstü zorluklar yaşamışlar. Başlarından toplam allı evlilik, on çocuk, dört üvey evlat, altı köpek, iki düşük, başarısız bir evlat edinme teşebbüsü, kendi İşinden atılma, kaybedilmiş İki eş ve bir makineli tüfekle taranma olayı geçmiş.
Dört arkadaş birbirlerine destek olmak üzere bir mutfak masası etrafında buluşmaya başlamışlar. Zaman içinde, yaşamla boğuşmakta olan başka kadınlara da iş, aile, sevgi gibi konularda olduğu kadar ölüm ve yaşam hakkında da söyleyecek sözleri olduğunu görerek bu kitabı kaleme almaya karar vermişler. Bu insanlar, on yılı aşan bir dönem boyunca dayanışmaları ve dostlukları sayesinde hayata tutunmakla kalmayıp başlarını dik tutmayı ve gelişip ilerlemeyi de başarmışlar. Diyorlar ki;
...Mutfak sohbetlerimizden dünyanın her köşesinden binlerce kadınla iletişime geçerek nihayet hu kitabı kaleme aldık, hedefimiz, umul mesajlarıyla bir milyon kadına erişmek. Bu kadınlara, yaşam onları su altına çekerken başlarını suyun üzerinde tutabilecekleri eylem planlarıyla ulaşmak.
Misyonumuz, sizin ve sevdiklerinizin günün birinde değil, şimdi daha yüksek yaşam kalitesine erişmenize yardımcı olmak.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789752751101
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
214
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-08
Çeviren
Fezal Gülfidan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat