Işık ve Gölge...
Shakti Gawain, milyonlarca okura ulaşarak çoksatan bir klasik haline gelmiş Işıkla Yaşamak adlı eserinin yeni baskısında, dışladığımız enerjilerimize sahip çıkmak suretiyle ışığımızı, “gölge yanımıza“ tutmanın önemini vurguluyor. Yaratıcı İmgeleme teknikleriyle dünyanın aynamız olduğunu keşfettiğinde, hayatın getirdikleri karşısında güçsüz olmadığımızı anlıyor. Bu keşif yolculuğunu akın bir üslupla okura aktarıyor.
Önerdiği meditasyon ve alıştırmalarla ve sezgilerimizin rehberliğinde, korkup kattığımız “öz“lerimizi aydınlatmamızın, böylece daha dengeli ve sağlam bir yaşam sürmemizin mümkün olduğunu gösteriyor. Gawain'in yolu sadece içe dönük değil, tersine, içsel çalışmamız sonucu dünyada oluşabilecek dönüşüme de ışık tutuyor:
İnsanlar bana dünyanın problemleri konusunda neler yapabileceklerini sorduklarında, kendi İç çalışmalarını samimiyetle yaptıkları zaman, dünyanın da değişeceğini kabullenip onaylamakla işe başlamalarını öneriyorum. Onları korkutan ya da rahatsız eden sosyal problemlere bakmalarını; bunların içlerinde hangi korku ve acıya dokunduğunu ve şahsi durumlarını nasıl yansıttığını belirlemelerini söylüyorum.
“Shakfi Gawain'in eseri, müthiş bir katkı.“
Deepak Chopra
Dünyanın bilinçlenmesi hareketi liderlerinden Shakti Gawain, yirmi yıldır düzenlediği Workshop'larda eğitimler veren bir yazardır. Kaliforniya Mili Valley ile Hawai'nin Kaua'i adasında yaşamaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789752751071
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
198
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-06
Çeviren
Serpil Demirci,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat