Fransızca Üds - Kpds Çıkmış Sorular

%15
Fransızca Üds - Kpds Çıkmış Sorular,Çelebi Akdaş
Bu derleme, Fransızca yapılan sınavlarda kaynak sıkıntısı çeken herkesin faydalanabileceği bir çalışmadır. xKamu Personeli Dil Tazminat Sınavı (KPDS), Kasım ve Mayıs aylarında ve Üniversitelerarası Dil Sınavı Mart ve Ekim olmak üzere yılda ikişer kez yapılmaktadır. KPDS Sınavı soru kitapçığında; 100 sorudan oluşan bir test yer almaktadır. ÜDS Sınavı soru kitapçığı ise 80 sorudan oluşan bir testtir. Sınavda yanlış doğruyu götürmediği için adayların bütün sorulara cevap vermeleri faydalarına olacaktır.

100 soruluk KPDS testi iki bölümden oluşmaktadır: Birinci bölümde kelime haznesi ve dil bilgisini; ikinci bölümde ise okuduğunu anlama ve çeviri performansını ölçen sorular bulunmaktadır. Sorular; Cümlede ve Metinde Boş Bırakılan Yere Uygun Düşen Sözcük ya da İfadeyi Bulma; Cümle Tamamlama, Yabancı Dilden Türkçeye, Türkçeden Yabancı Dile Çeviri, Paragraf Tamamlama, Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma, Duruma Uygun Düşen İfadeyi Bulma, Diyalog Tamamlama, Yakın Anlamı Bulma ve Soruları Verilen Parçaya Göre Cevaplama olmak üzere on ana başlık altında toplanmaktadır.

80 soruluk ÜDS testi de iki bölümden oluşmaktadır: Birinci bölümde kelime haznesi ve dil bilgisini; ikinci bölümde ise okuduğunu anlama ve çeviri performansını ölçen sorular bulunmaktadır. Sorular; Cümlede ve Metinde Boş Bırakılan Yere Uygun Düşen Sözcük ya da İfadeyi Bulma; Cümle Tamamlama, Yabancı Dilden Türkçeye, Türkçeden Yabancı Dile Çeviri, Paragraf Tamamlama, Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma, Diyalog Tamamlama ve Soruları Verilen Parçaya Göre Cevaplama olmak üzere sekiz ana başlık altında toplanmaktadır.

Testlerde, özellikle KPDS sınavında, her alandan soruyla karşılaşılabilmektedir; bu da zengin bir kelime haznesine sahip olma zorunluluğunu beraberinde getirmektedir. Seçenekler bir doğru, bir çok yakın çeldirici, iki yakın çeldirici ve bir ilgisizden oluşmaktadır. Sorularda standart dil esas alınmış, argo deyim ya da bölgesel kullanım ve terimlere yer verilmemiştir. Ayrıca sorular geniş bir alanı taramakta ve zengin bir kelime haznesine ulaşma olanağı tanımaktadır. Kitabın sonunda farklı alanlarda 80er soruluk altı test bulunmaktadır.

Kitabın sonunda bulunan Dil Bilgisi Bölümü, söz konusu sınavda başarıya ulaşmak isteyen her adayın mutlaka bilmesi gereken konuları içermektedir.

Bu kitap KPDS ve ÜDS sınavına girecek adaylara olduğu kadar YDS ve TUS sınavlarına hazırlanan adayların da kullanabileceği önemli bir kaynaktır.
Stok Kodu
9789759114107
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
448
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2012-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Fransızca
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat