Türk Halk Şiiri

%18
Türk Halk Şiiri,Mustafa Sever

Liste Fiyatı : 22,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,04 TL

Havale/EFT ile 17,82 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Türk Halk Şiiri Türk halk şiiri, Türk halk edebiyatının geneli içinde insanımızın yüzyıllardan günümüze yaşadıklarını, yaşamı içindeki sevinçlerini, acılarını, coşkularını, özlemlerini, vd. sade bir dille yansıtan üreteni belli veya üreteni unutularak halkın ortak ürünü durumuna gelmiş ürünleri içine alır. Bu genel çerçeve içinde Türk halk şiirini Anonim Halk Şiiri ve Âşık Şiiri olarak bölümlenmektedir.
Kitabın I. Bölümünde, gelenek içinde gelişimlerini birbirinden bağımsız sayamayacağımız Anonim ve Ferdî Türk Halk Şiirinin, tarihî süreç bağlamında gelişimini ve özelliklerini değerlendirilmekte Türk Halk şiirinde şair tiplerinin özellikleri, halk şiirinin heceli ve aruzlu tür ve şekilleri üzerinde durulmaktadır.
Kitabın II. Bölümünde ise, XIII.-XX. yüzyıllar arası Türk halk şiirinin temsilcileri olan şairleri yaşadıkları yüzyıllara ve doğum yıllarına göre sınıflandırılarak, değerlendirmeye, şiirlerinden örnekler sunulmuştur. Ayrıca bu bölümde her şair için kısa, fakat ilk elden ulaşabilecek bir kaynakça oluşturulmuştur. Şairler seçilirler sanat özellikleri bakımından geleneğin temsilcisi, sanat seviyesi yüksek, haklarında sağlam bilgiler bulunan ve dolayısıyla da haklarında daha fazla yayın yapılanları tercih edilmiştir. Türk Halk Şiiri, Kurmay Yayınevi, 9799759221262, Mustafa Sever
Stok Kodu
9799759221262
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
610
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat