Arkeolog Julius Gabriel ömrünün otuz iki yılını 21 Aralık 2012'de (kış gündönümünde) insanlığın yok olacağına dair kehanette bulunan 2500 yıllık Maya takvimini incelemekle geçirmiştir. Julius açıklanamayan pek çok şeyin varlığına ve Gize'deki Büyük Piramit'in, Stonehenge'in, Nazca platosundaki inanılmaz dev çizimlerin, Angkor Wat tapınağının, Güneş Piramidi'nin, Piri Reis haritasının ve anahtar yapı olan Kukulcan Piramidi'nin türümüzün hayatta kalmasını sağlayacak büyük bir yapbozun parçaları olduğuna inanmaktadır.
Ne yazık ki, kehanet bilmecesini çözemeden ölür. Artık insanlığın kaderi tek bir kişinin ellerindedir, Julius'un oğlu Michael Gabriel'in. Ama Miami Akıl Hastanesi'nde kilit altında tutulan Michael sıkı gözetim altındadır ve eski bir hesaplaşmanın kurbanı olarak ömrü boyunca orada kalmaya mahkumdur.
Miami, 2012
Psikiyatri öğrencisi Dominique Vazquez stajını tamamlamak için Miami Akıl Hastanesi'ne başvurur. Yeni müdür özel bir hastayı onun kontrolüne verir - I.Q'su çok yüksek, paranoid bir şizofren olan Michael Gabriel'i. Dominique, Michael'in son umududur.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756535028
Sayfa Sayısı
391
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-03
Çeviren
Mehmet Harmancı,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat