Selami Bey, eşi ve oğluyla birlikte Anadolu’nun bir köşesinde öğretmenlik yaparak hayatını sürdüren ve yaptığı işi hakkıyla yapıp, öğrencilerini her anlamda hayata hazırlamaya çalışan çalışkan bir öğretmendir. Huzur dolu bir yaşantıları vardır. Fakat günün birinde bu huzurlu ve mutlu ailenin tüm düzeni altüst olur. Tek varlıkları, hayatlarının süsü oğulları amansız bir hastalığa yakalanmıştır. Selami Bey biricik oğlunun tedavisi için çok sevdiği öğretmenlik mesleğini bırakarak büyük şehre gelir.
Selami öğretmen ve ailesini burada çileli günler beklemektedir. Kederli Anne ve baba, biricik oğulları Tayfun’un her geçen gün ölüme adım adım yaklaşmasını çaresizlik içinde izlerler. Tek dayanakları inançlarıdır, son ana kadar mücadeleden vazgeçmezler.
Öğretmenlerin içinde bulunduğu zor koşulların ve toplumsal yozlaşmanın anlatıldığı dramatik bir yaşam öyküsü öğretmen Selami Bey ve ailesinin yaşadıkları… Romanı okurken kâh ağlayacak kâh sevineceksiniz… İnsanın elinden gelen her şeyin en iyisini yaptıktan sonra, teslimiyetin ve Allah’a duyulan güvenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ‘Öğretmen Selami’ ile yaşayacaksınız.
Stok Kodu
9789944948128
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
152
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat