Bu Ümit “Hayal“ Değil Suna Mermerci ile Zor Sorunların Kolay Çözümleri Üzerine

%20
Bu Ümit “Hayal“ Değil Suna Mermerci ile Zor Sorunların Kolay Çözümleri
Hiçbir şey göründüğü kadar zor değil. Ümitsizliğe kapılmak için hiçbir neden yok. Peki, o zaman, bu karamsarlık, bu yılgınlık, bu çıkışsızlık niye? Çözüm, hemen önümüzdeki kapının arkasındaysa, neden elimizi uzatıp kapıyı açmaya davranmıyoruz? Bizi ne engelliyor, nasıl engelliyor, bu engelleme geleneğinin kökleri nereye uzanıyor?
Bu soruların yanıtları açık, sade, net. “Milletin önünü açın yeter“ diyor Suha Mermerci ve hemen milletin önünün nasıl açılabileceğini anlatıyor: Küçük, verimli, vatandaşı kucaklayan, yüksek gelirli ve motivasyonlu yeni bir bürokratik yapının nasıl tesis edilebileceğini, serbestliğin refah getiren mantığını, hayat kalitesinin önemini. Somut, mantıklı, uygulanabilir öneriler. Ufukta Türkiye'yi yükseltecek bir vizyon.
Suha Mermerci düzgün ve gerçek bir açık ekonominin yaratacağı mucizevi dönüşümün heyecanını duyuyor. Aynı duyguyu Türk okurunun da hissetmesini istiyor. Gerçekten hiçbir şey göründüğü kadar zor değil. Gerçekten ümitsizliğe kapılmak için hiçbir neden yok. Çünkü bu ümit hayal değil.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789759616779
Sayfa Sayısı
192
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat