Siyaset Stratejisi, yalnızca seçim dönemlerinde gündeme gelen bir konu olmanın ötesinde, gün geçtikçe, politikaların hayata geçirilmesinde de önemli bir araç haline geliyor. Zira, stratejiler olmadan seçim başarıları elde etmenin ötesinde, “doğru“ siyasi kararlar almak ve etkili bir siyasi yol çizmek de mümkün değildir. Demokrasilerde, siyasete karşı bir güvensizlipğin oluşmasına neden olan ve uzun vadede, siyasi sistem için bir tehdit unsuru haline gelebilen kısa vadeli taktik kararlara karşı, vatandaşların güvenini kazamak ve bunu muhfaza edebilmek için uzun vadeli ve azami derecede yüksek bir öngörüye sahip planlar yapmak elzemdir.
Bu kitap, siyasi fikirler rekabeti içinde başarılı olmanın yöntemini anlatıyor. Ancak, kuşkusuz, bu yöntem başarıyı tek başına garanti edemez. Bu, ancak, siyasi irade, siyasete, partiler veya diğer kurumlar vasıtasıyla etki yaptığı takdirde söz konusu olabilir.
Stratejik planlama yöntemi, siyasette aktif br rol oynayanların elindeki güçlü bir araçtır. Bu yöntem “iyi“ ve “kötü“ arasında bir ayrım yapma amacı gütmez. Daha demokratik, barışçıl ve acil bir dünyaya genel bir katkıda bulunabilmek öncelikli gayedir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756201015
Sayfa Sayısı
372
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-12
Çeviren
M. Ali Can,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat