Bu çalışma Literatür: Yayınevi'nin, Mühendislik Yaklaşımı ile Termodinamik kitabının çevirisi ile başlattığı, ısı biliminin temel ders kitaplarını Türkçeye kazandırma çalışmasının ikinci adımıdır. Isı geçişi, makine mühendisliği eğitiminin temel derslerinden biridir. Bu konuda yurt dışında ve içinde çok sayıda ders kitabı yayınlanmıştır. Bu yapıtların arasında Frank P. Incropera ve David P. DeWitt'in yazdıkları Fundamentals of Heat and Mass Transfer adlı kitabın özel bir yeri vardır. Kitabın ilk baskısı 1981 yılında yapılmış ve o günden bugüne kadar sonuncusu 1996'da olmak üzere dört kez yeniden düzenlenmiş ve on kez basılmıştır. Kitap kendi alanında haklı bir üne sahip olup, birçok ülkede ders kitabı olarak okutulmaktadır.
Ayrıntılı konu açıklamaları ve her bölümün sonunda yer alan düz ve tasarım türünde çok sayıda problemleriyle, bu kitabın ülkemizde Türkçe makine mühendisliği eğitimi yapan bölümlerin büyük bir açığını kapatacağı inancındayız.
İçindekiler:
Giriş, Isı iletimine giriş, Sürekli rejimde bir boyutlu ısı iletimi, Sürekli rejimde iki boyutlu ısı iletimi, Zamana bağlı ısı iletimi, Taşınıma giriş, Dış akış, İç akış, Doğal taşınım, Kaynama ve yoğuşma, Isı değiştiricileri, Işınım: Temel yöntemler ve özelikler, Yüzeyler arasında ışınımla ısı geçişi, Yayılımla kütle geçişi, Maddenin termofiziksel özellikleri, Matematiksel bağıntılar ve fonksiyonlar, Sürekli rejimde içinde enerji üretimi olan bir boyutlu sistemlerle ilişkili ısıl koşullar.
Stok Kodu
9799750401069
Boyut
190-250
Sayfa Sayısı
960
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-03
Çeviren
Komisyon
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat