Yüz Kanatlı Melek Bağdat biz zamanlar Barış Şehri olarak anılıyorken, Sultan Harun Reşid'in en gözde cariyesi Şemselnehar, gönlünü Ebulhasan isimli Pers Prensi'ne kaptırır. Aşk söz konusu olunca gönül ferman dinlemez ama, Sultan'ın ölüm fermanı çıktı çıkacaktır.
İki genç İspanya'ya kaçmaya karar verir. Onlara canı pahasına yardım eden biri vardır: Yaşını aşını almış bir eczacı ve simyacı olan Ebulhasan. Prens Ebulhasan aşkı uğruna her şeyi göze almıştır. Simyacı Ebulhasan ise bu genç adama sevgisi ve aşk adına ölmeyi hem de hayattaki tek dostu Sultan Harun Reşid'e ihanet etmeyi.
İki adamın isimleri gibi kaderleri de bir yazılır. Heyecanlı bekleyişler, iç hesaplaşmalar, aşka, sevgiye ve hayatın anlamına ilişkin sorgulamalar birbirini izler. Ölümün soğuk gölgesinde sevgi yürekleri ne derece ısıtabilecektir.
Yüz Kanatlı Melek, çarpıcı karakterleri ve simyaya, Kuran'a, İslam mistisizmine ilişkin zengin anlatımıyla Binbir Gece Masalları tadında bir roman. YÜZ KANATLI MELEK (THE ANGEL WİTH ONE HUNDRED WİNGS), Genel, ELİF ÖZSAYAR, 9799750403599, Daniel Horch
Stok Kodu
9799750403599
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
269
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Elif Özsayar
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat