Emre Arolat Yapılar Projeler 1998 - 2005

%15
Emre Arolat Yapılar Projeler 1998 - 2005,İhsan Bilgin
Emre Arolat genç yaşıyla kıyaslanamayacak denli çok sayıda yapı üretmiş ve mimarlığa, projeleri ile katkıda bulunmuş bir yetenektir. İki ebeveyniyle birlikte Türk mimarlığında iz bırakmış bir süreci deneyimleyerek, onlarla birlikte olan uzun meslek yaşamının üzerine, kendi kimliğini dışavurma aşamasına gelmiş olması, bir yeni nesil tazeliği ve değişik sesin kazancıdır.
Bence, Emre Arolat bugünkü mimarlık ortamımızda, ne yazık ki henüz yeterince gerçekleşmemiş Türk mimarlığının uluslararası mimarlık ortamına açılması ümidimizi kuvvetlendiren ilk on mimar arasındadır.
Benim de jürisinde olduğum, Zaha Hadid başkanlığında değerlendirilen ve Mies van der Rohe Vakfı tarafından düzenlenen 2005 Avrupa Birliği
Mimarlık Ödülleri'ne sunulan projeler arasında sergilenmek üzere seçilmiş 35 nitelikli yapı arasına giren Antalya, Minicity Maket Parkı yapısı, onun mimarisinin uluslararası ortama yarışarak değil de seçilerek girişinin müjdesidir.
Böyle seçimlerle vurgulanmak, yurt içi ve yurt dışı işlerle cesaretlendirilmek ve de böylesine bir monografi ile yüceltilmek ona hem yeni ufuklar açıp olanaklar sağlayacak hem de yeni sorumluluklar yükleyecektir. Biz de, ondan hep daha iyisini bekleyeceğiz. -Suha Özkan (kitabın önsözünden)

Emre Arolat'ın 30 projesinin yer aldığı kitapta Prof. Dr. İhsan Bilgin (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
Emre Arolat'ın mimarlığını iki ayrı yazıyla her yönüyle değerlendirmektedir.
196'sı renkli, 292'si siyah/beyaz fotoğraf ve çizim
Stok Kodu
9789750403408
Boyut
240-270
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-7
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat