Setin İçindeki Kitaplar

Minyatürcü
Hint- Moğol İmparatorluğu'nun en güçlü olduğu yıllarda, Hindistan'ın büyülü topraklarında aşka, savaşa ve sürgüne yazgılı bir minyatür sanatçısı doğar. Çocuk Behzad, uçurtmalarının üstüne komşularının resmini yapar ve onlarla kendince dalga geçer. Babası izin vermediği için okuma yazma öğrenemez. Ancak dönemin en iyi hocasından minyatür dersleri alır. O artık 'Küçük Üstat' tır.

Haç ve Hilal-Savrulan Yürekler
Akdeniz'de Haç ve Hilal'in amansız mücadelesi sürerken, üç genç tutkularının ve kaderlerin girdabında dört bir yana savrulur. Malta'dan Cezayir'e kaçırılıp köle yapılan Nico, devşirme olarak Sultan Süleynan'ın sarayına girer. Cerrah olmayı planlayan Christien kendini şövalye olarak Kral'a ve kilise'ye adar. Okuma yazma öğrenme aşkına büyük fedakarlıkları göze alan Maria'nın hayalinde bir prenses olmak vardır.

Haç ve Hilal 2 - Kavuşan Yürekler
Haç ve Hilal'in ezeli mücadelesi, Turgut Reis'in Malta Adası'nı kuşatmasıyla doruk noktasına ulaşmıştır. İki büyük gücün bu küçük ada için kıyasıya savaşı, farklı diyarlara savrulan üç gencin, Nico'nun, Christien'ın ve Maria'nın kaderlerini de belirleyecektir. Nico, Müslüman bir Osmanlı reisi olmuştur; ancak geçmişiyle hesaplaşması da sürmektedir. Osmanlı mıdır yoksa Maltalı mı? Hıristiyan mıdır yoksa Müslüman mı? Tüm bu çelişkiler onu içinden çıkamadığı bir kargaşaya sürükler; gönlünü ise bir güzele kaptırmıştır...
Stok Kodu
9789750401022
Boyut
140-200
Sayfa Sayısı
1453
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-12
Çeviren
Selim Gül
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat