Güncelleştirilmiş Türkçe-İngilizce Finansal Terimler Sözlüğü Standart Finansal Tablolar ve Denetim Raporu Örnekleri Update Glossary of English-Turkish Financial Terms With Examples of Standard Financial Statements And Audit Report Forms (Ciltli)

%8
Güncelleştirilmiş Finansal Terimler Sözlüğü (ciltli),Nuran Cömert Doyr
Güncelleştirilerek yeniden basımı yapılan bu sözlük, doktora öğrenciliğinden başlayıp bugüne kadar süren ve öğretim üyeliğinin hiç bitmeyen öğrencilik süreci içinde, yabancı dildeki kaynaklardan yararlanabilmek amacıyla başladığım sözcük derleme ve bunu kişisel bilgisayarıma yükleme çabasının bir ürünüdür. Tümüyle bir derleme olan bu sözlük bibliyografya bölümünde belirtilen sözlüklerin incelenmesi, yeniden gözden geçirilmesi ve mesleki kitaplar, audit raporları ve benzeri yayınlardan özellikle Muhasebe, Finansman ve Borsa Terimleri'nin seçilmesi suretiyle oluşturulmuştur.
Çalışmada, ilk önce İngilizce terimlerin Türkçe karşılıkları derlenmiş, daha sonra aynı terimler, yeniden gözden geçirilerek Türkçe-İngilizce olarak verilmiştir. Türkçe sözcüklerin seçiminde eski dil, yeni dil ayırımı yapılmamış olup gerek günlük hayatta gerek mevzuatta kullanılan sözcüklere yer verilmiştir..
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9799757860975
Sayfa Sayısı
404
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-12
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe, İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat