Kırklı yaşlarını sürmekte olan Delia'nın doğum gününde, annesi Amalia denizde boğulmuş olarak bulunur. Üzerinde lüks bir mağazadan alınmış sutyenden başka bir şey yoktur. Annesiyle ilişkilerinde sürekli sorun yaşayan Delia, onun ölümünün ardındaki gerçekleri bulmak zorunda hisseder kendini. Geçmişten gelen gizemli bir adamın Amalia'ya yönelik hastalıklı tutkusunu keşfeder. Delia bu adamın peşine düştükçe, geçmişin tozlu katmanlarında unutulmuş, özellikle unutulmak istenmiş anılar yavaş yavaş gün yüzüne çıkacak ve annesinin sırları, aslında Delia'nın sırlarını aydınlatacaktır.

Mahzende sevişen bir kadın ile bir erkek, kocasından dayak yiyen bir kadın, kıskançlığın akıl almaz işler yaptırdığı bir adam ve sözlere dökülemeyecek bir korku gibi bölük pörçük görüntülerin peşinden sürüklediği Delia, geçmişine, annesine ve asıl önemlisi, kendisine ulaşmak için sancılı bir yol katetmek zorunda kalacaktır.

Belalı Aşk yetişkin bir kadının, çocukluğunun karanlık dehlizlerinde yaptığı gezintiyi, çarpıtılmış gerçekleri keşfetmesini çarpıcı ve yer yer irkiltici bir dille aktarırken, hayranlığın öfkeye, aşkın kıskançlığa ve şiddete dönüştüğü bir kesit sunuyor okurlara.
Sen Gittin Gideli kitabının yazarı Elena Ferrante'nin yeni Kitabı
Stok Kodu
9789750404344
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
151
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-12
Çeviren
Meryem Mine Çilingiroğlu
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat