İçinde uygulama CD'si de bulunan eser bankaların değerlemesi konusunda yazılmış ender kaynaklardan biridir.
Bu çalışmada değer ve değerlemenin kapsamı hakkında bilgiler verilerek, firma değerlemesinde kullanılan indirgenmiş nakit akımları yöntemi, göreceli değerleme yöntemi ve ekonomik katma değer yöntemi ile değer tespiti incelenmiştir.
Türkiye'de bankaları değerlemeye yönelik çalışmaların eksikliği böyle bir çalışmanın yapılması için bizleri teşvik eden ana unsur olmuştur. Bu amaçla bankanın olması gereken değerinin; bankalar, uygulamacılar ve yatırımcılar tarafından geleceğe yönelik oluşturulacak varsayımlar altında pratik bir biçimde tespit edilebilmesi için tarafımızdan hazırlanan değerleme programı çalışmanın bir parçası olarak CD ortamında sunulmaktadır.
Türkiye'de faaliyet gösteren ve hisse senetleri İMKB'de işlem gören; Akbank, Alternatif Bank, Dışbank (Fortis), Finansbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Tekstil Bank ve Türk Ekonomi Bankası'nın 1998 ile 2005 yılları arasındaki finansal verileri İMKB'den alınmış ve yazarlar tarafından hazırlanan programın işleyeceği formatta düzenlenmiştir. CD içindeki program, Visual Basic for Application programlama dili kullanılarak hazırlanmıştır.
İçindekiler:
Değerleme ve Firma Değerinin Kapsamı
Sermaye Maliyeti
Firma Değerinin İndirgenmiş Nakit Akımları Yöntemi ile Tespiti
Firma Değerinin Göreceli Değerleme Yöntemi ile Tespiti
Firma Değerinin Ekonomik Katma Değer Yöntemi ile Tespiti
Banka Değerinin İndirgenmiş Nakit Akımları Yöntemi ile Tespiti
Banka Değerinin Tespiti ile İlgili Uygulama.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9799750403827
Boyut
185-235
Sayfa Sayısı
147
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat